Blog > Komentarze do wpisu
Przygody Harrego Pottera na audiobookach

To niesamowite jak książki o Harrym Potterze potrafią wszystko czego dotkną, zamienić w złoto. Najpierw seria książek napisana przez JK Rowling okazuje się być najlepiej sprzedającymi się kiedykolwiek, a następnie filmy przynoszą najwieksze dochody z dystrybucji jakie uzyskano w przeszłości.

Nie dziwi zatem fakt, że również audiobooki o Harrym Potterze biją wszelkie rekordy sprzedawalności na tym rynku. Zdobyły nagrodę Grammy oraz zyskały uznanie firm fonograficznych, co oczywiście przełożyło się na wymierne korzyści ekonomiczne.
To wielki sukces, ale naprawdę chodzi o to, że te audiobooki docierają do całkiem nowej grupy ludzi, którzy to albo nie mogą sami czytać, albo nie bardzo się kwapią do czytania, Korzystanie z audiobooków jest wygodne dla osób, które ze względu na ograniczenia wolnego czasu, chciałyby czytać więcej.

Kiedy w 1999 r. JK. Rowling wydała pierwszą książkę o Harrym Potterze rozbudziła w dzieciach zamiłowanie do czytania. Dzieciaki chciały czytać o przygodach swojego nowego bohatera, stworzonego specjalnie dla nich. Dla tych, które nie potrafiły jeszcze samodzielnie czytać a chciały poznawać przygody Harrego Pottera, postanowino wydawać książki w formie audio. Pozwała to dzieciom w różnym wieku zapoznać się z książką oraz rozmawiać o swoich ulubionych postaciach.

poniedziałek, 22 marca 2010, yurek_333

Polecane wpisy